MASSZÁZS A CSOMAG NÉLKÜL
Mit kell tudni a lávaköves masszázsról?
A lávakő masszázs eredete több, mint 3 évezredre nyúlik vissza. Az amerikai indiánok, az ókori kínai és indiai gyógyítók, de még az ősmagyar sámánok is használták a felmelegített fekete obszidián lávaköveket (bazaltköveket) kezeléseiknél. Modernkori világunkkal először az 1990-es évek elején ismertette meg ezen kavicsokat egy amerikai masszázsterapeuta, nevezetesen Mary Nelson-Hannigan. A lávaköves masszázs segít megelőzni a betegségek kialakulását, valamint javítja a szellemi és fizikális közérzetet.
A kezelés a svéd masszázs egyik variációjaként fogható fel, amely során azonban a masszőr a forró köveket alkalmaz a kezei helyett a test szöveteinek ellazítására. A meghatározott pontokra helyezve megnyitják az energiacsatornákat, így a nehezebben elérhető szöveteket is elérhetők. Ami a kövek hőmérsékletét illeti, a terapeuta a meleg mellett langyos és hideg lávaköveket is használ. A gyógyító köveknek kisugárzásuk van, és a rezgései energiát bocsájtanak ki – ezek több módon befolyásolják a testet és a lelket.
A vendég úgy nyeri vissza testének rugalmasságát, hogy közben a lelke egy meditatív állapotba kerül, amelynek köszönhetően csodálatos változások tapasztalhatók. A lávaköves masszázs amellett, hogy növeli az energiaáramlást, méregtelenít és enyhíti az álmatlanságot, rendkívül jót tesz a bőrnek is. A kezeléshez használt olajok ugyanis a magas hő hatására könnyebben le tudnak jutni a bőr mélyebb rétegjeibe is.
Lávaköves masszás hatása: milyen előnyei vannak?
- Serkenti a vérkeringést
- Segít az izmok ellazulásában, a fájdalmakat és oldja az izommerevséget
- Gyorsítja az anyagcserét
- Jótékony hatással van a nyirokkeringésre
- Stresszoldó hatású
- Segíti a méregtelenítést
- Hozzájárul a test megfelelő energiaáramlásához
- Jótékony hatással van az idegrendszerre
- Gyorsítja a sérülések gyógyulását
- Enyhíti a menstruációs görcsöket
Hogyan zajlik a lávaköves masszázs?
A lávaköves masszázs során a sötétszürke-fekete bazaltkövet a masszőr felmelegíti 50-60 Celsius fok közé egy speciális edényben, vízben. Ezután a gerinc meghatározott pontjaira és a lábujjak közé rakja őket. A szakember hasonlóképp helyezi el a hideg, márványköveket is, majd elkezdi velük a test izmait és szövetjeit gyengéden masszírozni. Amíg a kemény kavicsok elűzik szervezetünkből a stresszt, addig a kellemes meleg átjárja a vendéget. Forróságuknak és keménységüknek köszönhetően a lávaköves masszázs jóval kíméletesebben jut el a mélyszövetekig - így nem is csoda ezen terápia népszerűsége.