MASSZÁZS A CSOMAG NÉLKÜL
Sportmasszázs Budapest: Mit takar valójában?
A sportmasszázs a nyugati hagyományokon alapuló technika, és leginkább a svéd masszázsban használatos fogásokból áll - viszont sokkal erőteljesebb, intenzívebb annál. A kezelés során nemcsak a felszíni szöveteket, izmokat dolgozzuk meg, hanem a mélyebb rétegeket, mély-izomzatot is. A megfelelően és rendszeresen végzett sportmasszázs az izom teljesítőképességét a többszörösére képes növelni. Az eredmény fokozása érdekében érdemes több folyadékot inni a masszázs után, hogy a méreganyagok könnyebben távozzanak a szervezetünkből.
Sportmasszázs: milyen előnyei vannak?
A sportmasszázsnak számos előnye van, amelyek miatt érdemes rendszeresen eljárni kezelésekre. Intenzitásának és erőteljes, mélyreható fogásainak köszönhetően jóval gyorsabban és tartósabban hat, mint a többi masszázsfajta. A három legfőbb technika a gyúrás, az ütögetés és a rezegtetés. A technikák célja többek között, hogy:
- lebontsák az összenövéseket, tompítsák a hegszöveteket,
- serkentsék a vérkeringést és az anyagcserét,
- kezeljék az izomgörcsöket, izomfeszüléseket,
- növeljék a szövetek áteresztő képességét,
- csillapítsák a fájdalmat,
- javítsák a szövetek rugalmasságát,
- csökkentsék a szorongást.
Mikor javasolt a kezelés?
Sportolás előtt: bármilyen sporttevékenység előtt elengedhetetlen az alapos bemelegítés. A sportmasszázs előkészíti az izomzatot, aminek köszönhetően nőni fog a teljesítmény, és csökkenti az izom- és ízületi sérülések kialakulásának kockázatát.
Sportolás után: egy intenzív edzés után egy levezető sportmasszázs hatékonyan regenerálja a leterhelt izomzatot és normalizálja annak tónusát. Így gyorsabban tudnak kiürülni a sportolás után felszabadult salakanyagok – a tejsav távozásával pedig kevesebb eséllyel alakul ki izomláz.
Az aktív, hivatásos sportolóknak és a mozgásszegény életmódot folytatóknak egyaránt érdemes alkalmazni. A lemerevedett, kevésbé aktív izomzatnak épp úgy szüksége lehet a segítségre, mint a megerőltetett, igénybe vett testnek. Annak ellenére, hogy a sportmasszázs az aktív sportolók körében elterjedtebb, ezt a masszázsfajtát bárki igénybe veheti.
Kik számára nem ajánlott?
Bár a sportmasszázsnak számos pozitív hatása van, egyes embereknek és bizonyos esetekben a kezelés többet árthat, mint használna. Miután a terápia intenzív, erőteljes mozdulatokból áll, így azok erőteljes behatással vannak a szervezetre, és akár további sérüléseket okozhat. A sportmasszázs nem ajánlott:
- terhességnél,
- menstruációnál,
- érrendszeri vagy rákos megbetegedésnél,
- bőrgyógyászati problémáknál,
- trombózisnál,
- fagyás, égés, csonttörés esetén,
- zúzódáskor, ínszakadáskor, izomrepedéseknél,
- nyílt sebeknél, vágásoknál, horzsolásoknál vagy szakadásoknál,
- csonthártyagyulladáskor,
- láznál,
- reumatoid artritisz és köszvény esetén.