MASSZÁZS A CSOMAG NÉLKÜL
A SVÉDMASSZÁZS LÉNYEGE
A svéd masszázs képezi valamennyi európai masszázsfogás alapját. A masszőr simító, dörzsölő, rezegtető és gyúró mozdulatokkal frissíti fel a szervezetet. A masszázs fizikai és neurohormonális hatása elősegíti az esetleges betegségek gyógyulását. A svéd masszázs felgyorsítja a sérülések utáni felépülést, megakadályozza a nem használt izmok sorvadását, enyhíti az álmatlanságot, fokozza az éberséget, de mindenekelőtt relaxál és csökkenti a stressz hatását.
MILYEN ELŐNYEI VANNAK A SVÉDMASSZÁZSNAK?
KEZELHETŐ A FÁJDALOM
Az ízületi gyulladás és az abból fakadó fájdalmak kezelésére kiválóan alkalmas a svédmasszázs. Amennyiben közöljük a masszőrrel ezen területek hollétét a testünkön, úgy a szakember célzottan stimulálhatja a kényes pontokat. Így egyaránt hatékonyan javítható a helyi keringés, valamint csökkenthető az izomfeszültség.
CSÖKKENTI A STRESSZT ÉS ELŐSEGÍTI A RELAXÁCIÓT
Rohanó világunkkal járó stressz fokozott izomfeszültséget és gyakran fájdalmat képes kiváltani az emberi szervezetben. Ráadásul a mindennapos szorongás és aggodalom fokozottan megterheli az idegrendszert. A svédmasszázs mind a testet, mind pedig a szellemet megtisztítja a negatív válaszreakcióktól - ellazulunk, megnyugszik a légzésünk, csökken a vérnyomásunk. Mindezen okból kifejezetten ajánlott a kezelés azoknak, akik alvási zavarokkal küzdenek.
NÖVELI AZ IZOMRUGALMASSÁGOT ÉS A MOZGÁSTARTOMÁNYT
Nemcsak a sportolók számára fontos, hogy izomzatuk megfelelő állapotban legyen. Ha jól át vannak gyúrva és nincsenek benne letapadások, csomók, akkor újra lazává, rugalmassá válnak. Így az izomzat könnyebben erősödik, amelynek segítségével megelőzhetők a helytelen testtartásból adódó problémák.
TÁMOGATJA A SZERVEZET IMMUNRENDSZERÉT
A megnövekedett fizikai és mentális megterhelés jelentősen növeli a stressz kialakulását, ami megemeli a vérnyomást – ez pedig a szív és az idegrendszer mellett az immunrendszerre is negatív hatással van. A svédmasszázs bizonyítottan csökkenti a test és a lélek feszültségét, ami hozzájárul ahhoz, hogy testünk „védelmi rendszere” megőrizze egészségét.
A SVÉDMASSZÁZS JAVÍTJA A TESTTARTÁST
Napjaink ülő életmódjának egyik hátulütője a helytelen testtartás és az idővel jelentkező hátfájdalom. A túlhajszolt, nem megfelelően pihentetett vagy sokáig rossz pozícióban tartott izmok miatt ráadásul egyensúlyzavar is kialakulhat. Egy svédmasszázs képes enyhíteni az izomzat terhelését - így segíthet visszaállítani a helyes testtartást, valamint megelőzni a későbbi deformációkat.
SZEBBÉ TESZI A BŐRT
Testünk legnagyobb szerve a bőr, amely számos viszontagságnak van kitéve az időjárástól és általunk. A hideg szél vagy forró napsütés ugyanúgy árt neki, mint a dohányzás, az alkohol vagy a helytelen táplálkozás. Rendszeres svédmasszázs kezelésekkel azonban jelentősen lelassítható az öregedése, roncsolódása. A fokozott vérkeringés hatására a szervezet gyorsabban üríti ki a méreganyagokat, így bőrünk szebb, rugalmasabb lesz.
MEGTANÍT BEFELÉ FIGYELNI
A masszázsnál sokan elfelejtik megemlíteni, hogy pozitív egészségügyi vonzatai mellett van egy másik előnyös tulajdonsága: mégpedig, hogy megtanít magunkra figyelni. A kezelés alkalmával befelé figyelünk, és érdemes arra koncentrálni, hogy számunkra mit ad a svédmasszázs. Segít kikapcsolni az agyunkat, elfelejthetjük egy időre a mindennapi feladatokat és teljesen ellazulhatunk. A masszázs végeztével, tiszta fejjel sokkal könnyebben vehetjük a következő akadályokat, és máshogy fogunk tekinteni a világra.
A SVÉDMASSZÁZS JÓTÉKONY HATÁSAI:
- Fellazítja az izmokat.
- Csökkenti a hát- és gerincfájást.
- Fokozza az anyagcserét, ezáltal segíti a test méregtelenítését.
- Kedvezően befolyásolja az emésztést.
- Élénkíti a vérkeringést, bőrünk visszakapja ruganyosságát.
- Oldja a stresszt.
- Segít az alvászavar megszüntetésében.
- Gyorsítja a sérülések utáni felépülést.
- Csökkenti a fejfájást, és általában a fájdalmat.
- Reumás megbetegedéseknél.
- Mozgásszervi problémák esetén.
- Ortopéd betegségek kiegészítő kezelésére.
- Rándulások, görcsök és húzódások kezelésére.
- Szívpanaszok és magas vérnyomás kezelésére.
- Tartáshibák korrigálására.
- Izommerevség feloldására.
- Légzési problémák és pszichoszomatikus betegségek gyógyítására.
KIKNEK AJÁNLOTT A SVÉDMASSZÁZS?
- Reumás megbetegedéseknél.
- Mozgásszervi problémák esetén.
- Ortopéd betegségek kiegészítő kezelésére.
- Rándulások, görcsök és húzódások kezelésére.
- Szívpanaszok és magas vérnyomás kezelésére.
- Tartáshibák korrigálására.
- Izommerevség feloldására.
- Légzési problémák és pszichoszomatikus betegségek gyógyítására.
SVÉD MASSZÁZS BUDAPEST: MI A MENETE A GYAKORLATBAN?
A svédmasszázs minden esetben úgy veszi kezdetét, hogy a masszőr először bekeni a vendég hátát olajjal, majd körkörös mozdulatokkal bemelegíti azt. Végig simítja a területet hosszában egészen addig, amíg mind a masszőr keze, mind a vendég háta felforrósodik - ez egy nagyon kellemes, nyugtató érzés. A simítás még csak a bőr felületén történik, ebben a szakaszban még nem nincs behatolás a szövetekbe és izmokba.
A SIMÍTÁS
Ezután a svédmasszőr szép lassan elkezdi bemelegíteni a hátat, miközben kitér olyan területekre is, ahol nagyon sok feszültség szokott felgyülemleni. Különösen azoknál jellemző a nyak- és válltájékon, akik ülőmunkát végeznek és nem megfelelő a testtartásuk, illetve stresszesek a hétköznapok. Kéz a kezet követve folytonos mozdulatokkal a svédmasszázs során ezt a begyűlt feszültséget is felszabadítja a masszőr.
A simítás végeztével a masszőr áttér a dörzsölésre: ez már egy intenzívebb szakasz, ami során behatol a kötő- és izomszövetekbe. Először teljes tenyérrel, majd ujjbegyekkel masszíroz, miközben alaposabban megnyomkodja a hátat. A szakember elidőzik a lapockánál és a nyaki zónában – különösen utóbbi helyen elég sok feszültség gyűl össze. Ezért ezen a részen hosszabb ideig ököllel, erősebb körkörös mozdulatokkal történik a svédmasszázs.
AZ ÜTÖGETÉS, CSIPEGETÉS ÉS DÖRZSÖLÉS
A simítás utáni következő szakasz az ütögetés és csipegetés. Ez a technika már gyorsabb, tempósabb, ami során a derékrésztől indulva felfelé egészen a nyakig csipegetve végigmegy a masszőr az egész háton, beleértve a kezeket is. Az ütögetés tenyérrel, kézháttal vagy kézéllel is történhet, és remekül fellazítja az izmokat.
A gyúrás alatt a masszőr megfogja a vendég bőrét, és folyamatosan gyúrja, így rengeteg merevséget és feszültséget felszabadít a testből. Egyes vendégek igénylik a keményebb svédmasszázst, míg mások azt szeretik, ha lágyan masszírozzák őket – a lényeg, hogy az elvárásokat mindenképp kommunikáljuk a masszőr felé.
NEKEM VALÓ A SVÉDMASSZÁZS?
Most először jársz masszázs szalonban, és nem vagy biztos benne, hogy milyen fajta kezelést szeretnél választani? Keresd bizalommal szakképzett kollégáinkat, akik segítenek eligazodni a lehetőségek között, legyen szó sportmasszázsról vagy thai masszázsról. Általánosságban azoknak ajánljuk a svédmasszázst, akik:
- Rendszeresen sportolnak, és az izomzatukban lévő letapadásokat szeretnék oldani
- Szeretnék maguk mögött hagyni a munkahelyi stresszt, szorongást és aggodalmakat
- Szívesen kipróbálnának egy erőteljesebb masszázsfajtát – az intenzitást természetesen a terapeutával együtt alakítja ki a vendég
- Gyakran küzdenek fejfájással, migrénnel